Upozornění: Věnujte, prosíme, pozornost datu uveřejnění článku. Vzhledem k vývoji finančního trhu již mohou být některé informace zastaralé.

Půjčky "ihned" - mikroúvěry a "soukromé" půjčky

18. března 2015

Dali jste do opravy auto, ale zaskočila Vás konečná cena? Porouchal se Vám v tu nejnevhodnější dobu domácí spotřebič? Ať už Vás potká jakákoliv nečekaná událost, která si vyžaduje rychlé finanční řešení, z nesnází Vám pomohou „půjčky ihned“. Peníze Vám bez zbytečného otálení poskytnou nebankovní společnosti, ale i soukromé osoby.

Rychlý bankovní převod u mikropůjček

Získání peněz ihned není žádný výmysl, ale skutečnost. Pokud se dostanete do finančních problémů, mohou být tou správnou volbou mikropůjčky (někdy zvané SMS půjčky nebo půjčky do výplaty). Peníze obdržíte opravdu okamžitě, jelikož nebankovní společnost zasílá peníze té banky, u které máte účet. Převod v rámci jedné banky tak trvá pouze pár minut.Zápory mikropůjčky

Záporem této půjčky je její malá hodnota. Napoprvé si můžete půjčit částku do 5 000 Kč, při opakovaných půjčkách do 10 000 Kč. Při půjčce ve výši 5 000 Kč v průměru přeplatíte 1 500 Kč, což půjčku prodražuje. Ani doba splatnosti není nijak závratná, obvykle do 30 dnů.

V čem je výhodná půjčka od soukromé osoby

Půjčky ihned rovněž poskytují soukromé osoby a investoři. Je to zajímavá alternativa pro ty, kdo neuspěli s žádostí o půjčku v bance. Osoba, která peníze půjčuje, nepožaduje téměř žádné záruky, pouze podepsání směnky. Nemusíte dokládat svůj příjem a překážkou není ani záznam v registru dlužníků.

Rizika půjčky od soukromé osoby

Půjčka ihned od soukromé osoby s sebou nese podstatná rizika. Při nesplacení je směnka okamžitě vymahatelná a Vy se můžete ocitnout v exekučním řízení. Pokud podepisujete smlouvu, můžete se ztratit v nejasných obchodních podmínkách. Nezanedbatelná je výše roční procentuální sazby nákladů (RPSN), která je nejvyšší ze všech druhů půjček. Pozor také na možné ručení majetkem.