Doporučujeme:

Kupujete zboží a chcete si porovnat ceny? Využívejte Zboží.cz - srovnávač cen. Jednoduše si zjistěte, kde nakoupit nejlevněji.


Upozornění: Věnujte, prosíme, pozornost datu uveřejnění článku. Vzhledem k vývoji finančního trhu již mohou být některé informace zastaralé.

Půjčky na směnku od soukromých osob: výhody, nevýhody

24. února 2015

Půjčka na směnku od soukromých osob je úvěr zajištěný směnkou. Dlužník se zavazuje majiteli směnky, že ve stanoveném čase a místě půjčku splatí. Tento úvěr je dostupný, s benevolentními podmínkami a s minimem vyžadovaných formalit. S nutností podepsat směnku se můžeme setkat jak u půjček od soukromých osob, tak u úvěrů od některých bankovních společností.Výhodné podmínky

Půjčka na směnku je výhodná pro žadatele, kteří potřebují rychle a bez čekání získat peníze. Vyhledávaná je také lidmi se záznamem v registru dlužníků nebo s neprokazatelným příjmem. Pro vyřízení půjčky stačí pouze jeden doklad totožnosti a žádné další dokladování není zapotřebí. Nemusíte jakkoliv prokazovat svou bonitu (schopnost splácet). U těchto půjček neplatíte žádné poplatky předem a pravidla, za kterých si půjčujete, jsou jasná.

Dostupná půjčka

Tato půjčka je dostupná každému. Ať už jste zaměstnanec, osoba bez práce, žena v domácnosti, student bez příjmu, důchodce nebo začínající podnikatel, půjčka oproti podpisu směnky je Vám k dispozici. Ze směnky Vám plyne jediná, ale zásadní povinnost: splatit pohledávku v plné výši, v dohodnutý čas a na daném místě.

Rizika půjčky na směnku

Zajímá Vás, zda má tento typ úvěru nějaké nevýhody? Ano, tak jako každý úvěrový produkt. Směnka je snadno a rychle vymahatelná a Vám při nesplacení půjčky hrozí exekuce. Směnku podepište pouze tehdy, když peníze skutečně potřebujete a budete si jisti, že jste schopni úvěr splatit. Za poskytnutí této půjčky zaplatíte vyšší úrok a poplatky, což z ní činí nejméně výhodný úvěrový produkt. U půjček na směnku nemusíte uspět s předčasným splacením; majitel směnky může trvat na době splatnosti uvedené na směnce.