Doporučujeme:

Chcete ušetřit za dovolenou? Informace o nabídce slevového portálu Slevín.cz se můžete dozvědět na těchto stránkách.


Upozornění: Věnujte, prosíme, pozornost datu uveřejnění článku. Vzhledem k vývoji finančního trhu již mohou být některé informace zastaralé.

Půjčky před výplatou - výhody a nevýhody

15. listopadu 2015

Půjčku před výplatou najdeme v nabídce nebankovních společností. Jedná se o tzv. mikropůjčku se splatností do jednoho měsíce. Jak už název půjčky napovídá, oceníte ji před výplatou, když musíte řešit nečekaný finanční výdaj. V takové chvíli se Vám bude pár stovek či tisícovek hodit. Stále se na tento typ půjčky díváte s nedůvěrou a obavami? Uveďme si, jaké jsou její výhody a nevýhody.Jednoduchý schvalovací proces

Stejně jako jiné formy půjček a úvěrů, má i rychlá půjčka před výplatou svá pozitiva a úskalí. Zaměřme se nyní na její výhody, a to již při samotném sjednání. K získání a vyřízení půjčky nemusíte nikam chodit. Vystačíte si s internetem, popřípadě mobilním telefonem. Na stránkách společnosti vyberete výši půjčky a dobu splatnosti, vyplníte formulář a vyčkáte na schválení úvěru. U solidních poskytovatelů vidíte výši poplatku za půjčku již na samém počátku.

Půjčka pro každého

Po schválení půjčky společnost zašle peníze do 60 minut na Váš účet a nejpozději do druhého pracovního dne jsou Vám k dispozici. O mikropůjčku mohou požádat i lidé se záznamem v registrech dlužníků, bez prokazatelného příjmu a bez ručitele. Na žadatele je kladeno minimum administrativy.

Nevýhody půjčky před výplatou

Půjčka před výplatou nemá jen samé výhody. Místo úroku platíte fixní poplatek, který bývá vysoký a půjčku prodražuje. Pro někoho může být nevýhodná maximální výše prvního úvěru do 5 000 Kč a krátká doba splatnosti. Ti, kdo si půjčují bez rozmyslu, se díky těmto dostupným úvěrům mohou dostat do dluhové pasti. Nutné je proto dostatečně zvážit své finanční možnosti a půjčku další měsíc splatit. Rizikem je také sám poskytovatel, zvlášť pokud o něm najdete minimum informací. Poohlédněte se proto po zkušenostech jeho klientů.


Shrnutí:
Náš tip: Pokud jste prodali nemovitost nebo nějakou dostali darem, nezapomeňte, že musíte odvést státu daň z nemovitosti. Daň se neodvádí pouze z rozestavěných staveb. Pokud jste nemovitost nově nabyli předešlý rok, musíte navíc do konce ledna aktuálního roku podat daňové přiznání. Pokud máte ve vlastnictví nemovitost delší dobu a nedošlo k žádné změně, přiznání podávat nemusíte, výměra za daň Vám přijde automaticky.