Doporučujeme:

Chcete ušetřit za dovolenou? Informace o nabídce slevového portálu Slevín.cz se můžete dozvědět na těchto stránkách.


Upozornění: Věnujte, prosíme, pozornost datu uveřejnění článku. Vzhledem k vývoji finančního trhu již mohou být některé informace zastaralé.

Kaklulačka půjčky na auto

26. února 2015

Ten, kdo má zkušenosti s půjčkami dá možná za pravdu, že poskytnutí nebankovní půjčky bývá často rychlé a také snadné. Peníze může zájemce získat na svůj bankovní účet často třeba do týdne. a schválení půjčky bývá u mnoha firem otázkou jen několika hodin.

Mnoho firem ale vyžaduje různé doklady o výši příjmu, zkoumá registry dlužníků a nebo vyžadují zástavu nemovitosti. Takové kroky nejsou vůbec podezřelé, jelikož se takto firma chrání proti neplatičům aby nepřišla o své peníze.Firmy poskytují kalkulačky půjček

Když zkusíte vyhledat a navštívit internetové stránky některých půjčkových firem, můžete zjistit že některé na svých webových stránkách uvádějí u půjčky na auto i nástroj kalkulačka splátek a nákladů. Takové kalkulačky jsou užitečné a pomohou zájemci o půjčku pohodlně zjistit, kolik je bude půjčka stát a mohou si také zvolit jakou měsíční splátku si mohou dovolit splácet.

Kromě vypočtených hodnot kalkulačkou by měl zájemce brát v úvahu i sankční poplatky za zpožděné splátky. Tyto poplatky jsou často velmi vysoké. Detailní informace o nich by měly být dostupné ve smlouvě o půjčce a nebo obchodních podmínkách. Tyto dokumenty by vám měla firma poskytnout na požádání a zaslat například elektronicky emailem.

Financování nákupu auta půjčkou

V případě půjčky na auto se kalkulačka splátek bude více než hodit - půjčka na auto bývá i ve statisícových částkách a správný propočet ceny úvěru je tak nutný. Často zájemci hradí půjčkou jen část ceny automobilu a zbytek hradí ze svých úspor.

Otázkou při takovém postupu je jestli je úplně vhodný. Zájemce by si měl dát pozor na to, aby nevyčerpal všechny své úspory, jelikož pokud by se při splácení půjčky dostal do potíží se splácením a neměl by odkud brát peníze, mohlo by být třeba vzít si další půjčky, čímž by splácel ještě více Kč měsíčně. Situace by pak musela být řešena pravděpodobně konsolidací půjček například u České spořitelny.