Doporučujeme:

Kupujete zboží a chcete si porovnat ceny? Využívejte Zboží.cz - srovnávač cen. Jednoduše si zjistěte, kde nakoupit nejlevněji.


Upozornění: Věnujte, prosíme, pozornost datu uveřejnění článku. Vzhledem k vývoji finančního trhu již mohou být některé informace zastaralé.

Jakými způsoby je možné žádat o půjčku

20. května 2015

O půjčku je možné zažádat několika způsoby. Mezi nejčastější varianty patří žádost podaná online nebo přes SMS zprávu. Půjčku můžete vyřídit také přes telefon nebo osobně na pobočce banky či nebankovní společnosti. Jaké výhody a nevýhody přinášejí jednotlivé způsoby sjednání?1. Osobní návštěva

Velkým kladem je osobitý přístup. Na pobočkách finančních institucí sjednáte půjčku se specialistou, který Vás seznámí s jejími podmínkami a navrhne úvěr šitý na míru. Pokud doložíte všechny potřebné doklady, okamžitě se dozvíte výsledek posouzení. A jaké má osobní návštěva nevýhody? Pobočka může být daleko od Vašeho bydliště a na schůzku je zapotřebí vyhradit si dostatek času.

2. Telefonická žádost

Žádost přes telefon má tu výhodu, že s operátorem společnosti vyberete to nejlepší řešení pro financování Vašich potřeb. Navíc Vám pracovník vše podrobně vysvětlí a na Vaše doplňující otázky ihned zjistí odpověď. Telefonáty u některých společností ale mohou být zpoplatněny. Pozor si dejte zejména na čísla začínající devítkou (např. 0900...). Někomu může vadit i monitorování hovoru nebo nízká maximální výše půjčky.

3. Online žádost

Jedná se o nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak požádat o úvěr. Online žádosti jsou doménou nebankovních společností. Na jejich stránkách vyplníte formulář a do hodiny se dozvíte, zda Vám půjčka byla schválena. I banky nabízejí tuto možnost, ale nezbytné je dodat různé dokumenty a podepsat smlouvu na pobočce. Nevýhodou online žádosti může být nutné připojení k internetu a naskenování potřebných dokladů.

4. Půjčka přes SMS

Tato forma žádosti o půjčku obvykle vyžaduje prvotní registraci na internetu a až poté je možné žádat o půjčku přes SMS zprávu. Tyto zprávy ale mohou být zpoplatněny a hrozí zde riziko, že odešlete zprávu ve špatném tvaru.